اجازه آپلود فایل به کاربران در سایت وردپرس – چگونه به کاربران اجازه دهیم تصاویر را در سایت وردپرس بارگذاری کنند

آیا می خواهید آپلود تصاویر در سایت وردپرس را برای کاربرانتان ایجاد کنید؟ تا در سایت شما فایل یا عکس بارگذاری کنند؟

اگر می خواهید آپلود مهمان یا مسابقه عکس راه بی اندازید، پس باید به کاربران اجازه بارگذاری تصاویر و فایل را بدهید. با این حال ، ممکن است نخواهید به آنها اجازه دسترسی به قسمت مدیریت وردپرس خود را بدهید.

در این مقاله ، به شما نشان خواهیم داد که چگونه با خیال راحت به کاربران اجازه دهید تصاویر را در سایت وردپرس بارگذاری کنند بدون اینکه به پنل وردپرس دسترسی داشته باشند.

در این مقاله ، به شما نشان خواهیم داد که چگونه با خیال راحت به کاربران اجازه دهید تصاویر را در سایت وردپرس بارگذاری کنند بدون اینکه به سرپرست وردپرس دسترسی داشته باشند.

اگر می خواهید یک وبلاگ چند نویسنده اجرا کنید ، ساده ترین راه برای بارگذاری تصاویر به کاربران افزودن آنها به عنوان نویسنده در وب سایت شما است.

با این وجود دسترسی کاربران به قسمت مدیریت وردپرس برای سناریوهای یکبار مصرف مانند ارسال پست به عنوان مهمان ، بررسی محصول ، مسابقه عکس و غیره ایده آل نیست.

خوشبختانه چندین افزونه وردپرس وجود دارد که به کاربران اجازه می دهد تصاویر را بارگذاری کنند ، بدون اینکه امنیت وب سایت شما را به خطر بیندازند یا به آنها امکان دسترسی به قسمت مدیریت وردپرس را بدهند.

با بیان این موارد ، بیایید نگاهی به برخی از روش ها بیندازیم تا به راحتی به کاربران امکان بارگذاری تصاویر در وردپرس را دهیم.

روش 1. به کاربران اجازه دهید تصاویر را با استفاده از فرم بارگذاری پرونده بارگذاری کنند

این روش زمانی مفید است که شما فقط به کاربران برای بارگذاری تصویر یا پرونده دیگری مانند رزومه ، نامه جلدی و غیره نیاز دارید.

شما می توانید به سادگی یک فرم بارگذاری پرونده ایجاد کنید که نام کاربر ، آدرس ایمیل ، عکس / پرونده و هر پیامی را که وی می خواهد در آن جمع شود جمع آوری کند.

نصب افزونه WPForms

ابتدا باید پلاگین WPForms را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

WPForms بهترین افزونه سازنده فرم وردپرس است که بیش از 4 میلیون وب سایت از آن استفاده می کنند. این یک قسمت بارگذاری پرونده دارد که ما در این آموزش از آن استفاده خواهیم کرد.

پس از فعال سازی ، برای وارد کردن کلید مجوز خود باید به صفحه تنظیمات WPForms »در داشبورد وردپرس خود مراجعه کنید. می توانید کلید مجوز خود را در قسمت حساب خود در سایت WPForms ، در زیر «بارگیری ها» پیدا کنید.

اجازه آپلود فایل به کاربران در وردپرس
وقتی وارد سایت خود می شوید به این شکل است

اکنون ، برای ایجاد فرم خود ، به WPForms »Add New بروید». ما قصد داریم از “فرم تماس ساده” برای این مثال استفاده کنیم. روی آن کلیک کنید ، فرم جدید شما ظاهر می شود.

اجازه آپلود فایل به کاربران در وردپرس

در مرحله بعد ، یک قسمت “File Upload” را روی فرم خود بکشید و رها کنید. این قسمت را می توانید در بخش “Fancy Fields” در سمت چپ پیدا کنید.

اجازه آپلود فایل به کاربران در وردپرس
پس از اضافه شدن ، روی قسمت File Upload در فرم خود کلیک کنید تا ویرایش شود.

ما نام این قسمت (برچسب آن) را به “عکس شما” تغییر می دهیم و مشخص می کنیم که پسوندهای پرونده مجاز است. ما فقط پرونده های تصویری می خواهیم ، بنابراین به پرونده های JPG / JPEG ، GIF و PNG اجازه می دهیم.

توجه: به طور پیش فرض ، وردپرس فقط اجازه آپلود انواع خاصی از پرونده ها را می دهد. به عنوان مثال ، کاربران نمی توانند تصاویر .svg یا پرونده های .zip را بارگذاری کنند ، مگر اینکه آنها را صریحاً به لیست مجاز اضافه کنید. ما می خواهیم نحوه انجام این کار را در یک لحظه توضیح دهیم.

بیایید به تنظیمات زمینه خود ادامه دهیم. ما توصیه می کنیم حداکثر اندازه پرونده را 5 مگابایت تعیین کنید و کادر کنار “الزامی” را علامت بزنید تا کاربر تا زمانی که تصویری را بارگذاری نکند ، نمی تواند فرم را ارسال کند.

محدودیت حجم آپلود

محدودیت اندازه پرونده به شما کمک می کند تا هزینه دیسک را در حساب میزبانی وردپرس خود ذخیره کنید.

اجازه آپلود فایل به کاربران در وردپرس
همچنین می توانید با کلیک روی پیکان رو به پایین در کنار “Advanced Options” گزینه های بیشتری را برای این قسمت تعیین کنید.

در اینجا می توانید سبک قسمت بارگذاری خود را انتخاب کنید. به طور پیش فرض یک قسمت کشیدن و رها کردن “مدرن” است. اگر می خواهید ، می توانید آن را با یک قسمت “Classic” جایگزین کنید:

اجازه آپلود فایل به کاربران در وردپرس

همچنین می توانید با علامت زدن در جعبه ، تصویر را در کتابخانه وردپرس ذخیره کنید. اگر می خواهید تصاویر ارسالی خود را برای یک پست وبلاگ یا موارد مشابه جمع آوری کنید ، ایده خوبی است.

هنگامی که از فرم خود راضی بودید ، می توانید فرم ساز را ذخیره کرده و از آن خارج شوید.

افزودن فرم بارگذاری تصویر در وردپرس

در مرحله بعدی ، می خواهید فرم خود را به یک پست یا صفحه وردپرس اضافه کنید. WPForms افزودن فرم های خود را در هر کجای وب سایت بسیار آسان می کند.

به سادگی پست یا صفحه ای را که می خواهید فرم بارگذاری تصویر را در آن اضافه کنید ویرایش کنید. در ویرایشگر محتوای وردپرس ، باید بلوک WPForms را به قسمت محتوای خود اضافه کنید.

اجازه آپلود فایل به کاربران در وردپرس
پس از آن ، شما باید فرم را که قبلا ایجاد کرده اید از فهرست کشویی انتخاب کنید. WPForms پیش نمایش فرم شما را در داخل محتوا نشان می دهد.

اکنون می توانید پست یا صفحه خود را ذخیره کرده و به صورت زنده مشاهده کنید تا فرم بارگذاری تصویر خود را در عمل مشاهده کنید.

اجازه بارگذاری انواع پرونده های دیگر

گاهی اوقات ، حتی درصورت مجاز بودن این نوع پرونده در تنظیمات قسمت بارگذاری ، ممکن است کاربران شما این خطا را مشاهده کنند:

Sorry, this file type is not permitted for security reasons

مشکل این است که وردپرس به طور پیش فرض فقط انواع خاصی از پرونده ها را مجاز می داند. آسانترین راه برای اجازه دادن به انواع فایلهای بیشتر ، استفاده از یک افزونه همراه است.

ما پلاگین File Upload Types را از WPForms توصیه می کنیم.

پس از نصب افزونه در وردپرس و فعال سازی آن ، به تنظیمات آن و به بخش

> >انواع بارگذاری پرونده بروید.

سپس می توانید انواع پرونده ها را از لیستی که می خواهید اجازه دهید انتخاب کنید ، یا می توانید انواع پرونده های سفارشی را اضافه کنید.

اجازه آپلود فایل به کاربران در وردپرس
توجه داشته باشید که لیست شامل انواع پیش فرض وردپرس نیست.

روش 2. به کاربران اجازه می دهد تصاویر را به عنوان نویسنده مهمان بارگذاری کنند

دلیل اصلی اینکه کاربران می توانند تصاویر را بارگذاری کنند این است که موارد ارسالی پست مهمان را جمع آوری می کنید. همچنین می توانید برای سایر محتوای تولید شده توسط کاربر ، مانند توصیفات ، از روشی کاملاً مشابه استفاده کنید.

ابتدا باید پلاگین WPForms را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

توجه: برای استفاده از افزونه “ارسال ارسال ها” به نسخه “Pro” (یا بالاتر) نیاز خواهید داشت.

راه اندازی افزونه WPForms

پس از فعال سازی افزونه ، برای وارد کردن کلید مجوز خود باید به صفحه تنظیمات WPForms »در داشبورد وردپرس خود مراجعه کنید. می توانید کلید مجوز خود را در زیر برگه “بارگیری” حساب خود در سایت WPForms پیدا کنید.

این همان چیزی است که با وارد کردن کلید مجوز در سایت خود مشاهده خواهید کرد:

اجازه آپلود فایل به کاربران در وردپرس
برای نصب Add Submission Addon ، به WPForms »Addons بروید. روی دکمه “نصب Addon” کلیک کنید. به طور خودکار نصب و فعال می شود
اجازه آپلود فایل به کاربران در وردپرس
اکنون ، می توانید فرم ارسال پست مهمان خود را شروع کنید.

به WPForms بروید »افزودن موارد جدید ، سپس به پایین پیمایش کنید تا فرم ارسال مطالب بلاگ را پیدا کنید.

اجازه آپلود فایل به کاربران در وردپرس

روی آن کلیک کنید ، فرم جدید شما برای شما ایجاد می شود. این قسمتها برای جزئیات نویسنده مهمان و همچنین عنوان پیشنهادی پست ، محتوا ، تصویر برجسته ، گزیده پست و دسته ، دارای فیلدهای پیش فرض خواهد بود.

در صورت تمایل می توانید قسمتهای بیشتری (بخشهایی از فرم خود) اضافه کنید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید یک قسمت “وب سایت / URL” اضافه کنید که نویسنده می تواند URL وبلاگ خود را وارد کند.

اجازه آپلود فایل به کاربران
برای تغییر برچسب در یک قسمت یا هر متن موجود در فرم ، فقط روی آن کلیک کنید.

به عنوان مثال ، می توانید بر روی جعبه “تصویر ویژه” کلیک کنید و “توضیحات” را تغییر دهید تا اندازه دلخواه خود را برای تصاویر برجسته ارائه دهید.

اجازه آپلود فایل به کاربران
فایلهای بارگذاری شده از طریق قسمت “تصویر برجسته” از پیش تعیین شده در کتابخانه رسانه شما در وردپرس ذخیره می شوند.

می توانید با کلیک بر روی گزینه “Advanced Options” برای قسمت ، این گزینه را روشن و خاموش کنید.

اجازه آپلود فایل به کاربران

نکته: اگر می خواهید از ابتدا فرم ایجاد کنید ، توجه داشته باشید که قسمت “File Upload” به طور پیش فرض پرونده ها را در Media Library ذخیره نمی کند. اگر می خواهید از این تنظیم استفاده کنید حتماً آن را روشن کنید.

چه نوع فایل هایی مجاز باشند؟

در صورت تمایل ، می توانید انواع تصویری را که قسمت “File Upload” می پذیرد تغییر دهید. به عنوان مثال ، ممکن است از کاربران بخواهید فقط پرونده های PNG را بارگذاری کنند.

همچنین می توانید حداکثر اندازه پرونده را در مگابایت وارد کنید. در صورت تمایل می توانید به کاربران اجازه دهید 2 یا بیشتر پرونده بارگذاری کنند.

اجازه آپلود فایل به کاربران

قسمت بارگذاری “مدرن” (پیش فرض) به کاربران امکان کشیدن و رها کردن پرونده ها را می دهد. اگر ترجیح می دهید ، می توانید در گزینه های پیشرفته ، آن را به قسمت “Classic” تغییر دهید. توجه داشته باشید که این فقط به کاربران امکان می دهد تا یک فایل را بارگذاری کنند.

اجازه آپلود فایل به کاربران

هنگامی که تمام قسمتهای مورد نظر خود را در فرم خود دریافت کردید ، به برگه “تنظیمات” بروید. ممکن است بخواهید جزئیات را در بخش “اعلان ها” در اینجا تغییر دهید.

به عنوان مثال ، اگر پست های مهمان شما به یک ویرایشگر برود ، آدرس او را در کادر “ارسال به آدرس ایمیل” می خواهید.

اجازه آپلود فایل به کاربران

همچنین ممکن است بخواهید پیام تأییدی را که کاربر پس از ارسال فرم مشاهده می کند ، تغییر دهید. این کار را می توانید در بخش تنظیمات »تأیید انجام دهید.

هنگامی که از فرم خود راضی بودید ، روی دکمه “ذخیره” در بالای صفحه کلیک کنید.

افزودن فرم ارسال پست میهمان به سایت شما

در هر پست یا صفحه ای می توانید فرم خود را به سایت خود اضافه کنید. ممکن است بخواهید یک صفحه جدید به طور خاص برای ارسال پست های مهمان ایجاد کنید.

اگر از ویرایشگر Gutenberg (بلوک) استفاده می کنید ، برای ایجاد بلوک جدید کافیست روی نماد (+) کلیک کنید. سپس ، “WPForms” را از بخش “ابزارک ها” انتخاب کنید.

اجازه آپلود فایل به کاربران

در مرحله بعدی ، منوی کشویی WPForms را مشاهده خواهید کرد. فرم خود را از لیست انتخاب کنید و به پست شما اضافه می شود.

نکته:

اگر هنوز از ویرایشگر Classic استفاده می کنید ، در عوض دکمه “افزودن فرم” را در کنار “افزودن رسانه” مشاهده خواهید کرد. برای دریافت لیست کشویی فرم های خود ، این مورد را کلیک کنید. مورد مورد نظر خود را انتخاب کنید ، سپس روی “افزودن فرم” کلیک کنید تا در پست شما قرار گیرد.

البته می توانید از قسمت “File Upload” به هر شکلی که ایجاد کنید استفاده کنید. این بدان معناست که شما می توانید از روش فوق برای هر نوع محتوای تولید شده توسط کاربر که می خواهید جمع آوری کنید استفاده کنید.

در پایان

ما یک راهنمای دقیق در مورد نحوه ایجاد یک مسابقه عکس در وردپرس با RafflePress ایجاد کرده ایم که می توانید جزئیات بیشتر را دنبال کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه به کاربران اجازه می دهد تصاویر را در یک سایت وردپرس بارگذاری کنند. همچنین ممکن است بخواهید مقایسه بهترین خدمات بازاریابی از طریق ایمیل و بهترین نرم افزار هشدار از طریق فشار را برای ارتباط با بازدید کنندگان خود پس از خروج از وب سایت خود مشاهده کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً برای آموزش های ویدئویی وردپرس در صفحه اینستاگرام ما مشترک شوید. همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می خواهید از تخفیف های ویژه ما با خبر شوید؟    بله خیر