چگونه یاد بگیریم : 4 تکنیک ساده برای به خاطر سپردن هر آنچه یاد می گیرید

چگونه یاد بگیریم : 4 تکنیک ساده برای به خاطر سپردن هر آنچه یاد می گیرید – ارسطو یک بار حافظه انسان را با یک تکه موم مقایسه کرد که از ابتدا گرم و انعطاف پذیر شروع می شود ، اما در نهایت سرد می شود و قالب گیری آن دشوار می شود.

برای مدت طولانی این دیدگاه غالب توانایی ما در یادگیری بود. یعنی وقتی جوان هستیم ، مغز ما در شرایط عالی یادگیری است ، اما با افزایش سن ، کسب مهارت های جدید برای ما دشوارتر می شود.

به زبان ساده: شما نمی توانید به یک فکر قدیمی ترفندهای جدید یاد دهید … می توانید؟

چگونه یاد بگیریم؟

تحقیقات اخیر این اعتقاد را به چالش کشیده و نشان داده است که عوامل دیگری مانند اعتماد به نفس یک فرد مسن به توانایی یادگیری نیز در این زمینه نقش دارند. بنابراین اگر فکر نکنیم که چالاکی مغز ما دقیقه به دقیقه فرسایش می یابد ، در واقع می توانیم چیزی یاد بگیریم.

و در اقتصاد دانش امروز ، که توانایی دستیابی سریع به مهارتهای جدید بیشتر از هر زمان دیگری ارزشمند است. این خبر خوبی برای کارآفرینانی است که می خواهند خود و تیمهایشان را رقابت کنند.

من به عنوان مدیرعامل ، هر روز پست های صنعت و وبلاگ ها را می خوانم ، بعلاوه حداقل یک کتاب غیر داستانی در همه زمان ها.

من مشاورانی در سطح جهانی استخدام می کنم که کارمندان ما را در مورد جدیدترین ابزارها و استراتژی ها به روز نگه می دارند.

و ما توانسته ایم در زمینه هایی که شایستگی های ما مورد نیاز است. به عنوان مثال در SEO وب سایت ، پیشرفت زیادی داشته باشیم.

با این حال ، وقف در یادگیری فقط اولین قدم است. فعالیتهای فراشناختی ، مانند تفکر در مورد تفکر خود از طریق تأمل ، برنامه ریزی و نظارت ، همچنین می تواند یادگیری را به طور قابل توجهی تسهیل کند.

با توجه به همه اینها ، من می خواستم برخی از تکنیک های شخصی و علمی را با شما در میان بگذارم. تا یک دانش آموز بهتر برای زندگی شوم.

1- با تکرار فاصله ای شروع کنید

چگونه یاد بگیریم

خواه یادگیری نواختن ساکسیفون باشید و یا تحصیل یک زبان خارجی ، تکرار مقیاس ها یا مرور واژگان تنها راه تسلط بر آنها است.

تمرین یا تکرار ، کامل می شود. یک توضیح علمی برای این که چرا این کار می کند وجود دارد. تکرار باعث افزایش میلین یا پوشش چربی اطراف بدیهیات نورونهای مغز ما می شود. هرچه میلین بیشتر باشد ، سرعت کار سلول های عصبی سریعتر است و چیزی بهتر یاد می گیریم.

معرفی کتاب Fluent Forever

به نظر می رسد که فاصله از پخش ، به جای گروه بندی آن در یک جلسه ، حتی موثرتر است. گابریل واینر ، نویسنده کتاب در Fluent Forever:

چگونه می توان هر زبانی را یاد گرفت و هرگز فراموشش نکرد. با نشان دادن قدرت تکرار در فاصله ، می نویسد:

گابریل واینر:

“در یک دوره چهار ماهه ، با 30 دقیقه تمرین در روز ، می توانید انتظار داشته باشید که 3600 کارت را با دقت 90 تا 95 درصد یاد بگیرید و حفظ کنید. این کارت ها می توانند الفبا ، واژگان ، دستور زبان و حتی تلفظ را به شما آموزش دهند. و آنها می توانند این کار را بدون خستگی انجام دهند. زیرا آنها همیشه به اندازه کافی چالش برانگیز هستند تا جالب و سرگرم کننده باقی بمانند. “

بنابراین ما نه تنها میزان ماندگاری خود را افزایش می دهیم ، بلکه از دام کم شدن اشتیاق که به آن کسالت نیز گفته می شود ، اجتناب می کنیم.

برای استفاده از این روش یادگیری ، ابتدا با ایجاد یک برنامه مطالعه قابل کنترل شروع کنید. سپس توصیه می کنم روشی را برای ذخیره و سازماندهی اطلاعات انتخاب کنید.

در زمان های قدیم ، این به معنای استفاده از کارت بود ، اما امروز ما گزینه های نرم افزاری مفیدی مانند Evernote و SuperMemo داریم.

و فراموش نکنید که خود را به صورت دوره ای آزمایش کنید. پیگیری پیشرفت شما انگیزه شما برای ادامه کار را افزایش می دهد.

2- برای تامل وقت بگذارید

تأمل می تواند برای یادگیری و بهبود عملکرد در کار بسیار ارزشمند باشد. استاد هاروارد ، فرانچسکا جینو و همکارانش دریافتند که کارکنانی که در پایان روز 15 دقیقه وقت خود را صرف تأمل در درس های آموخته شده می کنند.

پس از 10 روز 23 درصد یادگیری بهتر از کسانی دارند که این کار را نکرده اند.

تأمل علاوه بر تحکیم آنچه قبلاً آموخته ایم ، به تولید ایده های جدید نیز کمک می کند. من برخی از بهترین ایده های محصول خود را هنگام کار نکردن داشته ام.

در حین ورزش صبحگاهی یا پیاده روی بعد از ناهار ، راه حل مناسبی برای مشکلی پیدا کردم که هفته ها آزارم می داد.

همانطور که اسکات باری کافمن روانشناس توضیح می دهد: «خلاقانه ترین ایده های ما معمولاً وقتی که آگاهانه روی مسئله تمرکز کنیم ظاهر نمی شوند.

ایده های عالی از تعامل با مردم ، به دست آوردن تجربیات و اجازه دادن به ذهن ایجاد می شود. “در حقیقت ، كافمن دریافت كه 72 درصد مردم ایده های جدید دارند … كجا دیگر؟ دوش. این” ایده های دوش “نتیجه بازتاب است ، زیرا مغز ما بین اطلاعاتی كه قبلاً مصرف كرده ایم ارتباط برقرار می كند.

چرا من کارمندانم را تشویق می کنم از روزهای تعطیلات خود استفاده کنند. بعد از کمی وقت آزاد ، آنها با انرژی بیشتر و اغلب با دید جدید به دفتر برمی گردند.

3- شما باید مطلب را ساده کنید

چگونه یاد بگیریم

من مطمئن هستم که معلمان موافقت خواهند کرد که بهترین راه برای یادگیری چیزی توضیح دادن آن برای شخص دیگر است.

به همین دلیل اولین گام در فرمول یادگیری فیزیکدان برنده جایزه نوبل ، ریچارد فاینمن ، این است: آن را به کودکان بیاموزید.

یا حداقل ردیابی کنید که چگونه چیزی را برای کودکی توضیح می دهید. همانطور که فاینمن یک بار گفت: “اگر نمی توانید آن را به زبان ساده توضیح دهید ، پس نمی فهمید.”

اگر بخواهید یک مفهوم را در ساده ترین اصطلاحات خود تجزیه کنید ، به سرعت خواهید فهمید که آیا واقعاً آن را درک می کنید یا خالی از دانش هستید.

و وقتی این شکاف ها را پیدا کردیم ، تکنیک فاینمن پیشنهاد می کند که به مطالب اصلی برگردیم و آنچه را که از دست رفته است یاد بگیریم.

هنگامی که همسرم فرزند دوم ما را باردار بود ، تصمیم گرفتم سه ماه از مرخصی والدین بدون وقفه استفاده کنم. برای انجام این کار ، من باید قسمت زیادی از مسئولیت های خود را به کارمندان خود محول کنم. ماه ها قبل ، من راهنمایی می کردم که همکارانم گام به گام در هر کار راهنمایی می کنم.

خیلی زود فهمیدم که با آموزش نحوه انجام کار من ، در حال تقویت مهارت های خودم و همچنین شناخت مناطقی هستم که باید مسواک بزنم.

4- آنچه را یاد می گیرید انتقال دهید

چگونه یاد بگیریم

من فکر می کنم همه ما می توانیم توافق کنیم که الون ماسک استعداد یادگیری فوق العاده ای دارد. از نرم افزار و انرژی گرفته تا حمل و نقل و هوا فضا ، مدیر عامل شرکت موشکی یک پیرمرد واقعی یا متخصص در زمینه های مختلف است.

اما طیف گسترده ای از دانش ماسک در واقع توانایی او در یادگیری است ، زیرا استفاده از آنچه ما در یک زمینه مطالعه می کنیم و استفاده از آن در زمینه دیگر به تعمیق درک ما از هر دو کمک می کند.

این روشی به نام انتقال یادگیری است و طبق مصاحبه های ماسک از روندی دو مرحله ای استفاده می کند.

اولاً ، دانش را در اصول بنیادی خود تجزیه می کند. سپس او آن را در زمینه جدیدی بازسازی می کند. فرض کنیم شما در حال تحصیل در ایتالیا هستید ، اما شما همچنین می خواهید یک آشپز بهتر شوید. می توانید به سادگی در کلاس آشپزی به زبان ایتالیایی شرکت کنید.

مورد اخیر به احتمال زیاد درک شما از زبان را تقویت می کند و به شما می آموزد که چگونه یک ماکارونی نیمه بولونزی تهیه کنید.

از دیگر مزایای تبدیل شدن به چندشکلی این است که می تواند منجر به نوآوری شود. به عنوان مثال ، خارهای گرفتار در پوست سگ ، الهام طراحی ولکرو شد.

نتیجه گیری

کارآفرینان و سازمان های آنها از طریق یادگیری مداوم چیزهای زیادی کسب می کنند ، اما در سطح شخصی ، فکر می کنم این رویکرد باعث غنی تر شدن تجربه روزمره نیز می شود.

فقط به خود اعتماد داشته باشید و خواهید دید: می توانید به هر سگی یک ترفند جدید بیاموزید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می خواهید از تخفیف های ویژه ما با خبر شوید؟    بله خیر