کاربرد هوش مصنوعی در موبایل – دنیای عجیب و شگفت انگیز هوش مصنوعی و اهمیت آن برای موبایل

2019 سال هوش مصنوعی یا Ai بود خصوصا ظهور هوش مصنوعی در موبایل ها، امروز تقریبا کاربرد هوش مصنوعی در همه چیز قابل مشاهده است.

ظهور آن در چند سال گذشته بر خلاف ربات هایی که در فیلم های علمی تخیلی به تصویر کشیده شده اند قابل باورتر بود.

در سال 2016 ، هوش مصنوعی در 100 عبارت برتر جستجوی Gartner نبود. تا ماه مه 2017 ، AI در رتبه هفتم قرار گرفت.

گارتنر پیش بینی کرده است که تا سال 2020 ، فناوری های هوش مصنوعی تقریباً در همه محصولات و خدمات نرم افزاری جدید وجود خواهد داشت.

اما هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی به عنوان سیستمی تعریف می شود که تصمیمات مستقل می گیرد. این یک دسته گسترده است که شامل زبانهای خاص ، رایانه ها و شبکه ها است.

در زمینه تلفن همراه ، هوش مصنوعی بسیار فراگیرتر است. از جمله سیستم عامل ها ، تراشه های داخل تلفن ، الگوریتم هایی که برنامه ها و وب سایت ها را تأمین می کنند ، و چت بات ها و عوامل هوشمند (مانند سیری و الکسا).

و نمونه هایی دیگر از کاربرد هوش مصنوعی در موبایل. وقتی سوار ماشین می شوید ، تلفن همراه شما بلوتوث وسیله نقلیه را تشخیص می دهد و از شما می خواهد موسیقی پخش کنید زیرا این همان کاری است که شما معمولاً انجام می دهید.

مسیر شما را حدس می زند و زمان سفر را پیش بینی می کند. حتی اثر عمق روی دوربین نیز با هوش مصنوعی کنترل می شود. باورتان می شود؟؟؟؟

تئوری نابودی

ترس و یک تئوری قدیمی توطئه در رابطه با هوش مصنوعی باعث ایجاد یک تحریف سنتی درباره هوش مصنوعی شده است.

این که هوش مصنوعی انسان و زمین را نابود می کند!!! در نتیجه بسیاری از کسانی که آن را به وضوح نمی بینند و درک درستی از آن ندارند، نمی خواهند وارد دنیای آن شوند.

در باورهای علمی تخیلی غرب ، هوش مصنوعی تقریبا همیشه شرور است. در حالی که در شرق – به خصوص با مانگا و Shintoism در ژاپن – خوش بینی بیشتری در مورد روبات ها و هوش مصنوعی وجود دارد.

این یکی از دلایلی است که ژاپنی ها جهان را در زمینه رباتیک صنعتی رهبری می کنند. و 55 درصد از ربات های جهان را در سال 2017 تأمین کرده بودند.

در دنیای استارتاپ ، مبالغه گسترده ای در مورد توانایی Ai در استارتاپ ها وجود دارد که به منظور کسب سرمایه گذاری از آن استفاده می شود.

طبق یک نظرسنجی از MMC در سال 2019 ، 40 درصد از استارتاپ هایی که در اروپا به عنوان شرکت های هوش مصنوعی طبقه بندی می شوند. در واقع از هوش مصنوعی به روشی استفاده نمی کنند که ارائه دهنده خدمات واقعی آن باشد.

بیایید نگاهی به روشهای عجیب و غریب استفاده از هوش مصنوعی بیندازیم.

کاربردها و پیش بینی های شگفت انگیز

هوش مصنوعی - تجربه جالب شرکت ibm در پیش بینی زمان استعفای کارمندانش توسط هوش مصنوعی
YORKTOWN HEIGHTS, NEW YORK––IBM has created a computer, called Watson, that will play against the best Jeopardy contestants for three nights, Feb. 14, 15, and 16. The host of Jeopardy, Alex Trebek, rehearses for the upcoming show. (Photo by Carolyn Cole/Los Angeles Times via Getty Images)

بیشترین پیشرفت در هوش مصنوعی از طریق گوگل ، آمازون ، مایکروسافت ، IBM ، اپل ، فیس بوک ، بایدو ، علی بابا و Tencent صورت گرفته است – و تقریباً همه آنها موفقیت های خود را در تلفن همراه کسب کرده اند.

اکثر این فناوری ها ویژگی هایی را در تلفن همراه ارائه می دهند که یک یا چند مورد از موارد زیر را فراهم می کنند:

یک تجربه شخصی ، یک چیز مفید ، یک نتیجه سریعتر ، یک نتیجه بهتر یا یک اتصال به چیزی که مهم است. هوش مصنوعی همچنین می تواند مواردی مانند دیکته کردن ، تشخیص شی و ایجاد توانمندساز اتوماسیون را انجام دهد.

یک بار تجربه کنید

اگر همین حالا اپل یا Google Maps را باز کنید ، از تجربه ای یک به یک در زمان واقعی برخوردار خواهید شد ، چیزی که 10 سال پیش انتظار آن را نداشتیم.

اکنون این نوع تجربه یک معیار است اما این انتظار دائماً در حال افزایش است. یک سرویس نقشه جستجوهای قبلی را حتی در دستگاه های دیگر به خاطر می آورد.

ممکن است بداند کجا زندگی می کنید و کجا کار می کنید. این زمان سفر را بر اساس داده های ترافیک در زمان واقعی پیش بینی می کند.

بازخورد ارائه شده به روش خودکار و متنی از طریق ترکیبی از روش ها انجام می شود. یک سرویس نقشه می تواند از لغت نامه ها برای تشخیص نیاز شما استفاده کند. در هنگام نیاز به چرخش هنگام راه رفتن نیز از جهت یاب استفاده کند . یا در اتومبیل ، می تواند با شما صحبت کند و مسیر شما را هنگام رانندگی تغییر دهد.

همین مورد در مورد تجربیاتی که با Netflix ، Facebook ، Spotify ، Apple و موارد دیگر از آن لذت می برید صادق است – محتوایی که شما (و دیگران) با آن درگیر می شوید بر آنچه می بینید یا گوش می دهید تأثیر می گذارد.

در پیچ و تاب سر و صدای این تکنولوژی، شما باید با الگوریتم مداوم در حال تکامل و بهبود ، بیشترین محتوای شخصی را برای خود به دست آورید تا مشتری از بهترین تجربه ممکن برخوردار شود.

هوش مصنوعی و اتوماسیون

از جمله دیگر کاربرد هوش مصنوعی در تجارت الکترونیکی ، شخصی سازی دیگر ارائه تجارب بهتر و زمینه ای نیست. اکنون تفاوت اصلی بین به دست آوردن یا از دست دادن آن است. در همین حال ، ربات هایی برای خدمات مشتری به مشتریان کمک می کنند. تا پاسخ سریع به سوالات مشتریان در 24 ساعت هر روز هفته بدهند. و شروع به انسانی سازی فناوری بدهند.

به لطف اتوماسیون ،موسسه جانیپر ریسرچ بینی کرده است که تا سال 2023 ، استفاده از چت بات های مجهز به هوش مصنوعی موجب صرفه جویی 11 میلیارد دلاری در هزینه های مختلف خرده فروشی ، مراقبت های بهداشتی و بانکی خواهد شد.

به گفته اوراکل ، هوش مصنوعی از نظر برنامه هایی برای ایجاد راه حل های چت بات و پیاده سازی هوش مصنوعی در بین متخصصان فروش و بازاریابی مورد توجه است.

به طوری که 80٪ رهبران اظهار داشتند که قصد دارند تا سال 2020 از هوش مصنوعی استفاده کنند.

معروف است که هوش مصنوعی در برنده شدن در بازی های رومیزی (مانند شطرنج) و نمایش های تلویزیونی (مانند Jeopardy!) نیز عالی است.

اما در موارد جدی تر ، هوش مصنوعی اکنون قادر به مقابله با مشکلات بزرگتر مانند آلودگی هوا و پیش بینی میزان بستری مجدد برای بیماران در بیمارستان ها است.

و بخشی از فناوری اساسی است که به اتومبیل های مستقل و انقلاب های شهرهای هوشمند نیرو می بخشد.

ورزشهای عجیب و غریب ، هنر و حفظ کارمندان

کاربرد هوش مصنوعی - در صنعت بازی های رایانه ای
هوش مصنوعی – در صنعت بازی های رایانه ای

AKQA از هوش مصنوعی برای ابداع یک ورزش جدید ، Speedgate استفاده کرده است. اولین ورزش جهان که توسط Ai انجام شده است. این یک ورزش تیمی است که ترکیبی از فوتبال ، راگبی و کریکت است.

بر اساس وب سایت AKQA آن ، این بازی “سرگرم کننده ، سریع و فیزیکی است. که به شدت به کار تیمی و پاس دادن برای گلزنی و پیروزی متکی است.”

این شبکه با آموزش شبکه های تولید کننده تصویر و متن با استفاده از 400 مورد ورزش جهانی ایجاد شده است. 1000 خروجی به 10 مفهوم محدود شد و سه مورد با آزمایش درست انجام شد و Speedgate تنها بازمانده بود.

AKQA علاوه بر ارائه هزاران ایده و قانون ، از قدرت هوش مصنوعی برای تولید صدها آرم برای این ورزش نیز بهره برد.

شاید بهتر از همه ، هوش مصنوعی برای ایجاد شعار عجیب و غریب این ورزش مورد استفاده قرار گرفت: “با توپ روبرو شوید تا توپ بالاتر از توپ باشد.”

کاربرد هوش مصنوعی در صنعت هنر و سلامتی

شاید استفاده از هوش مصنوعی به عنوان یک فرایند خلاق و بخشی از تیم ، استفاده غیرمنتظره از این فناوری باشد.

با این وجود ، هنرمندان به سرعت از قدرت هوش مصنوعی برای خلق آثار جدید استفاده کردند و سرمایه گذاران هنری سیلیکون وولی نتایج آن را بسیار دوست دارند.

(Christie’s آثار هنری هوش مصنوعی Edmond de Belamy توسط Obvious را به قیمت 432،500 دلار فروخت.) این شبکه ها به روش آزادسازی نورون ها و سیناپس ها در مغز انسان هنگام پردازش شناختی تصاویر ، موسیقی و گفتار ، مدل سازی می شوند.

Netflix احتمالاً با داشتن جوایزی برای بهترین الگوریتم ها و یک سری اصول قوی برای استفاده از هوش مصنوعی ، مبتنی بر داده در مرکزی ترین نقطه زمین است. و این از قدرت تست خلاقانه Ai برای بهینه سازی تجربه مشتری استفاده می کند.

هوش مصنوعی به طور مداوم در حال آزمایش انواع مختلفی از تصاویر پوستر در رابط کاربری برای اندازه گیری و ارتقا، است ، بسیار سریعتر و تکرار شونده تر از آنچه که یک راه حل تنها انسان می تواند بدست آورد.

شوخی یا واقعی؟ کاملا واقعی!

در همین حال ، IBM یک ترفند دقیق برای حفظ بهترین دستاورد خود دارد: استفاده از هوش مصنوعی برای پیش بینی زمان ترک کارکنان!!!

این یکی دیگر یک چالش جدید است!!! به گفته مدیر اجرایی IBM جینی رومتی ، IBM می تواند پیش بینی کند که چه زمانی کارمندان آماده استعفا هستند با دقت 95٪.

و در پایان

سرانجام ، هوش مصنوعی در حال مسلح شدن است. اکنون امکان ایجاد اخبار ویدئویی جعلی برای این فناوری وجود دارد – و از جمله فناوری های VDR (جایگزینی گفتگوی ویدیویی). VDR می تواند یک شخص مشهور را در حال تأیید یک محصول غیر اخلاقی نشان دهد.

یا یک سیاستمدار را در حال ارائه یک پاسخ غیر معمول نمایش بدهد. در حالی که آنها روحشان هم از ماجرا خبردار نیست!!! کیفیت ویدئو در حال نزدیک شدن به رئالیسم نزدیک به عکس است.

این بخش اخلاقی در مورد هوش مصنوعی را زیر سوال می برد ، موضوعی که مطمئناً بحث داغ امسال و سال آینده خواهد بود – در واقع ، اتحادیه اروپا اخیراً دستورالعمل های اخلاقی Ai را تنظیم کرده است.

هنگام ارزیابی وضعیت هوش مصنوعی و کاربرد هوش مصنوعی برای فعالیت های موبایل و مرتبط با محتوا در سال 2019 ، واقعاً هیجان انگیز است که شاهد سرعت تصاعدی تغییر و همچنین موارد استفاده عجیب و شگفت انگیز آن هستیم.

خواه Netflix باشد یا گوگل ، در کاربرد هوش مصنوعی در موبایل اتفاقات شگفت انگیزی در حال رخ دادن است. آنها مطمئناً نحوه زندگی ما را در سالهای آینده شکل خواهند داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می خواهید از تخفیف های ویژه ما با خبر شوید؟    بله خیر